Fotod: Tallinna linnateater jagas kolleegipreemiaid

Kolmapäeval tähistas Tallinna linnateater oma 53. sünnipäeva ning jagas sel puhul kolleegipreemiaid. Välja kuulutati ka publiku lemmiknäitleja.

Parimaks lavastuseks valisid kolleegid lavastuse "Põhjas", lavastajaks Uku Uusberg.

Lavastusele "Põhjas" loodud lavakujunduse eest pälvis parima kujunduse preemia Martin Mikson.

Parimaks lavastust toetavaks kujunduseks hindasid kolleegid Indrek Sammuli juhendatud lavavõitluse lavastusele "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad".

Sel aastal anti välja kaks parimat naisnäitleja ja meesnäitleja preemiat. Naisnäitleja preemiad pälvisid Anu Lamp Mertis Katherine Graveni rolli eest lavastuses "John" ning Ursula Ratasepp nimiosa eest lavastuses "Preili Julie" ja Naise rolli eest lavastuses "Mineku eel".

Parima meesosatäitja auhinnad said Andrus Vaarik André rolli eest lavastuses "Mineku eel" ning Egon Nuter Ants Rahuoja rolli eest lavastuses "Miljoni vaade".

Tallinna linnateatri publiku lemmiknäitleja tiitli pälvis Argo Aadli.

Lisaks lavastustele ja rollidele tunnustati ka teisi teatritöötajad. Parimaks lavastusala töötajaks valisid kolleegid etenduse juhi Ingrid Noodla. Parimaks maja töötajaks kuulutati peakunstnik Kristjan Suits. Eripreemia pälvisid projektijuht Oliver Berg ja direktor Raivo Põldmaa festivali Talveöö Unenägu 2018 idee ja korralduse eest.

Linnateatri juhtkond tunnustas 2018. aastal enim etendusi andnud näitlejaid Epp Eespäeva ja Kaspar Velbergi. Juhtkonna poolt jagatud maja töötajate preemiad pälvisid kassapidaja Aveli Kadastik ning vanemhelitehnik Haar Tammik.

Lisaks tunnustasid teatritöötajaid ka Linnateatri toetajad ning koostööpartnerid. Espaki preemia pälvis Kaspar Velberg, Nordeconi preemia valgustaja Neeme Jõe ning ABC Motorsi preemia Anne Reemann.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: