Fotod. Riias esitleti Paavo Matsini "Gogoli disko" lätikeelset tõlget ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läti raamatumessil Riias esitleti laupäeval Paavo Matsini romaani "Gogoli disko" (Paša Matšinovs "Gogoļa disko") lätikeelset tõlget (tõlkija Maima Grīnberga). Raamatu andis välja Läti üks suuremaid kirjastusi Jāņa Rozes apgāds, mis on tuntud oma laialdase raamatupoodide võrgu kaudu Riias ja mujal Lätis.

Kuna 2013. aastal läti keelde tõlgitud Matsini "Sinine kaardivägi" (tõlkija Maima Grīnberga, kirjastus Mansards) on läbi ajaloo kõige rohkem Lätis arvustamist leidnud eesti ilukirjandusteos, siis korraldati esitluse käigus auditooriumile ka viktoriin, kus autor ja tõlkija esitasid huvilistele kõikvõimalikke küsimusi Matsini teoste tegelaste kohta. Auhinnad olid "Gogoļa disko"-nimelised miniatuursed viinapudelid ning on loogiline, et kõik küsimused leidsid esitluse käigus ka õiged vastused. Kirjastusepoolseid küsimusi küsis Renāte Punka.

"Gogoli disko" järgmised tõlked ilmuvad juba lähiajal taani, serbia ja inglise keeles. 23. märtsil tutvustatakse Leipzigi raamatumessil aga "Gogoli diskot" juba ka võimalikele saksa kirjastajatele, romaan valiti osalema Leipzigi messi raames toimuvale tõlke- ja esitlusprojektile.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: