Inga Heamägi uus isikunäitus otsib ühisosa kristluse ja islami vahel

Graafik Inga Heamägi tegeleb oma uuel isikunäitusel "PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus" aktuaalsete teemadega nagu rändekriis ja selle tagajärjed.

Eriti hinge läks kunstnikule 2015. aastal uppunud 3-aastane Süüria poiss Ailann, kellega juhtunu vapustas inimesi üle maailma. Oma teostes käsitleb Heamägi kristluse ja islami ühisosa, kasutades nii vanu õpetusi kui ka dokumentaalkaadreid tänapäevast.

"Me ise kardame ju oma maa ja tuleviku pärast, et meid on nii vähe. Kõik need valimiskampaaniad, üks partei soovib olla avatud, teine soovib kõik piirid kinni panna. Religioonidevaheline sõda – alati leiab ju mõne põhjuse, miks teisele poolele kallale minna." ütles Heamägi "Aktuaalsele kaamerale".

"Tegelikult Vana Testamendi järgi need lood ja koraani lood on ju tegelikult ühed ja samad. Ma näpuga väga järge ei aja, vaid seal on rohkem sees ka seda kunstniku tunnet," lisas Heamägi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: