Helsingi kesklinnas on esindatud Eesti disainbrändid

Helsingi kesklinnas avati täna Eesti disainbrändide väljapanek, mis on senistest ulatuslikum.

Esindatud on näiteks Pohjanheimo, Bold Tuesday, Alpaka ja Lummus. Väljapaneku eesmärgiks on luua ärikontakte Soome edasimüüjatega ja koguda vahetut tagasisidet kohalikelt lõpptarbijatelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me seome pärandit, me seome oskusi ja seome maailma moodi. Mis teeb meid eripäraseks, on see, et oleme väga väikesed, unikaalsed ja seetõttu on iga ese või bränd kordumatu, sa saad eristuda," lausus kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maarja Pallok.

Tallinna Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House'i juhataja Anu Lõhmus selgitas, et Eesti disain on väga mänguline, selle juured lähevad tagasi meie rikkalikku kultuuripärandisse. "Lisatud on meil säilinud väga hea ja tugev käsitööoskus, kodumaal tootmine, mis on suur pluss, mängulisus ja palju värve, samas minimalistlikuks ja põhjamaiseks jäädes. Ma arvan et see pakub soome publikule väga palju avastamisrõõmu," ütles Lõhmus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: