Mait Joorits lavastusest "Momo": keegi varastab pidevalt meie aega ära

Foto: Indrek Rammus

NUKU teatris esietendub sel nädalal lugu ajavarastest ja väikesest Momost, kes varastatud aja tagasi tõi. Lavastuse "Momo" aluseks on Saksa laste- ja noortekirjaniku Michael Ende samanimeline muinasjutt-romaan.

Lavastaja Mait Joorits ütles "Aktuaalsele kaamerale", et seitsmekümnendatel kirjutatud lugu kõlksub tänase päevaga suurepäraselt kokku. "Me teeme rohkem ja meil peaks nagu rohkem vaba aega olema, aga ometi see toimub vastupidi, et keegi nagu varastab meie aega kogu aeg ära," sõnas ta.

Loo nimitegelane - väike Momo - on tüdruk, kelle päritolust ei teata midagi, kuid keda kõik armastavad, kuna ta oskab kuulata ning temaga rääkides muret haihtuvad. Peaosatäitja Doris Tislar kinnitas, et Momo sisemaailmas toimub rohkem, kui ta tegelikult välja näitab. "Ma arvan et see on üks osa sellest lavastusest, et meenutada inimestele, kuidas väljas on küll palju tegemist ja elu käib, aga vahel tasub vaadata ka sissepoole."

Ühel päeval ilmuvad linnakesse hallid härrad, kes tekivad inimestelt varastatud ajast. "Kui sa kulutad oma aja pisiasjade, nii-öelda liiva peale, siis see kõik muutubki liivaks," tõdes lavastaja ja mainis, et iga inimene peab ise valima, mis on need kivid, mis on talle tähtsad ja millest tema elu koosneb.

Lavastuse pildi- ja helikeele autorid on kunstnik Kristel Maamägi, helilooja Aleksandr Žedeljov ja videokunstnik Taavi "Miisu" Varm.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: