Galerii: August Sanga nimelise luuletõlke auhinna pälvis Hendrik Lindepuu

{{1569846780000 | amCalendar}}

30. septembril anti teist korda üle August Sanga nimeline luuletõlke auhind. Auhinna pälvis Hendrik Lindepuu Poola luuletaja Anna Świrszczyńska luuletuse "Talunaine" tõlke eest.

""Talunaine" on Anna Świrszczyńska terviklikust kogust üks pala, mis on ise omakorda pisikene tervik. See on talunaise, peaaegu bioloogilis-anatoomiliseks üksuseks taandatud ja ahtasse argielusse aheldatud umbisikulise eluvormi suisa müütiliste ja kosmiliste mõõtmeteni ulatuv jäädvustus, mis liigutab lugejat südamepõhjani," märkis žürii esimees Kalju Kruusa.

"Küpsenud ja selginud meele väljendus, mis ei vaja enam vilesid ega kulinaid. Hendrik Lindepuu kaasaelav ja tooni tabav eestindus kõlab otsekui algupärandina, sama lihtsalt ja ehtsalt," lisas ta.

Žürii liikmed Kalju Kruusa (esimees), Doris Kareva, Igor Kotjuh, Carolina Pihelgas ja Ene-Reet Soovik otsustasid 2019. aasta August Sanga nimelise luuletõlke auhinna nominentideks määrata järgmised luuletõlkijad:

Hendrik Lindepuu kõrval olid auhinnale nomineeritud ka Eda Ahi, Aare Pilv, Øyvind Rangøy, Livia Viitol ja Märt Väljataga.

Auhinda annab välja SA Kultuurileht ja seda toetab Eesti Kultuurkapital. Auhind antakse üle kell 17 Kirjanike Liidu musta laega saalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: