20/20 filmifestivali korraldaja: tummfilmides on teistsugune näitlemisstiil

Tartus toimub esimest korda tummfilmidele keskenduv 20/20 filmifestival. Kinokunstile, muusikale ja kirjandusele pühendatud festivalil tuuakse vaatajate ette 1920. ja 1930. aastate Eesti mängufilmid, mis on seni vähe tähelepanu pälvinud.

Tartu kirjanduse maja saalis ja uues kultuuriklubis Salong näidatava kinoprogrammi muudab elavamaks ja ainulaadsemaks artistide otse-esituses loodav saatemuusika, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kogu programmiga seotakse 1920. aastaid tulevate 2020. aastatega.

Festivali korraldaja Ants Siimu sõnul on tummfilmis on suuresti jäädud 1920. aastate stiili juurest, sest see oli kõrghetk, kui neid tehti palju ja sellesse investeeriti. "Tummfilmides on näitlemisstiil võib-olla teistsugune, tuleb miimikaga rohkem edasi anda kui tavaliselt näideldes," tõdes ta ja kinnitas, et vahel on huvitav tavafilmide kõrvale ka tummfilme vaadata. "Saad jälgida näitlejate miimikat ja nende väljendus tuleb võimsamalt esile."

20/20 filmifestivali programmis on muuhulgas Eesti filmid "Laenatud naene", "Karujaht Pärnumaal", "Tšeka komissar Miroštšenko", "Noored kotkad" jpt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: