X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Trainspottingust" tuntud Ewen Bremner esitleb Tallinnas uut filmi

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika tegi intervjuu näitleja Ewen Bremneriga, kes sai tuntud 1996. aasta filmist "Trainspotting", kus ta kehastas Edinburghi narkomaani nimega Spud. Tallinnas esitleb ta Taani režissööri Ulrich Thomseni uut filmi "Gutterbee", kus ta kehastab peaosalist.

"Trainspotting" muutis Bremneri elu kõvasti. Ehkki ta oli näitlejana töötanud juba ligi kümme aastat, ei julgenud ta seda iial pidada ametiks, mis tooks talle leiva peale ka vorsti. "Kui "Trainspotting" sai nähtusena rahvusvaheliselt tohutult populaarseks, siis mul avanes võimalus seda tõsiselt võtta."

Kui Danny Boyle tuli 20 aastat hiljem jutuga, et mehed, lähme nüüd depressiivsesse Edinburghi tagasi ja teeme samade karakteritega järjeloo, oli Ewen kohe nõus. Boyle on küll tema sõnu väga metoodilise töömeetodiga, millega näitleja peab harjuma. "Näitleja peab väga konkreetset meetodit rakendama," sõnas ta ja tõdes, et see on paras proovikivi, mis nõuab suurt distsipliini. "

Samas usub Bremner, et "Trainspottingu" järjefilm on ehk isegi sügavam ja tugevam, sest kõneleb rohkem inimeseks olemisest. "Mulle tundub, et filmis on rohkem elutarkust."

Lisaks "Trainspotttingu" kahele osale on Bremner mänginud veel sellistes filmides nagu "80 päevaga ümber maailma", "Tulnukas vs kiskja" ja "Matšpall". Kusjuures, Hollywoodi-armastusega on Ewan nakatanud ka oma tütre Harmony, kes sai nime Ewenit filmis "Julien Donkey-boy" juhendanud režissööri Harmony Korine'i järgi. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: