Luuletajad ja laulikud tähistavad Henrik Visnapuu 130. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1577695860000 | amCalendar}}
Henrik Visnapuu ja ta muusa Ing Luunjas.
Henrik Visnapuu ja ta muusa Ing Luunjas. Autor/allikas: Eesti Kirjandusmuuseum

2. jaanuaril on Henrik Visnapuu 130. sünniaastapäev. Sel puhul asetatakse küünlaid Metsakalmistule ning peetakse luuleõhtu Tallinna Kirjanike maja musta laega saalis.

2. jaanuaril kell 16 loevad ja laulavad kirjanike majas Visnapuu ja oma luulet eesti poeedid-trubaduurid: Maarja-Liis Mölder, Wimberg, Jürgen Rooste, Asko Künnap, Kaur Riismaa, Kalev Vapper, Karl Kuusk, Erik Juhandi, Adam Cullen, Tallinna luulesündmuste vedaja Jaan Keskel jt.

Lisaks kutsuvad korraldajad Luunja vald – kelle eestvedamisel toimuvad Visnapuuga seotud sündmused aastaringi – ja Eesti Kirjanike Liit 2. jaanuaril üle Eesti igal pool lugema Visnapuu värsse. "Mida enam leiame aega luulele ja oma keelele, ta ärevamale-elusamale servale, seda rohkem tegeleme teadlikult oma kultuuri ja olemasoluga," ütles üks korraldajaist Jürgen Rooste.

"Kes iganes sel päeval Visnapuu-teemalise sündmuse korraldab või seda muudmoodi tähistab, andke meile teada postitades Facebookis leheküljel "Henrik Visnapuu aasta" või kirjaga armastatudpoeet@hotmail.com. Facebooki võib postitada ka oma Visnapuu-ainelisi luuletusi või laule," kutsuvad Visnapuu päeva korraldajad üles.

"Henrik Visnapuu on üks luule põnevamaid-põlevamaid tähti, kelle elu ja tekstide kaudu saame rääkida suure jupi me aja- ja kultuuriloost. Visnapuu-aasta on hea võimalus heita pilk eestlase hinge ning uurida seda, kust me tulnud oleme ja kuidas me värss üldse kulgeb, keda see üldse veel huvitab," lisas Rooste.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: