Jaan Aru annab Kadrioru kunstimuuseumis loengu "Kunst ja aju"

Jaan Aru näitusel „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“.
Jaan Aru näitusel „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“. Autor/allikas: Kadrioru kunstimuuseum

Laupäeval, 22. veebruaril kell 15.00 toimub Kadrioru kunstimuuseumis näituse "Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu" raames Laupäevaakadeemia sarja "Kunst ja teadus" Jaan Aru loeng teemal "Kunst ja aju".

Jaan Aru on ajuteadlane ja psühholoog, kes üritab aru saada inimmõistusest. Tal on doktorikraad Max Plancki aju-uuringute instituudist Frankfurdis. 2009. aastal ilmus Jaan Aru sulest Talis Bachmanniga kahasse kirjutatud raamat "Tähelepanu ja teadvus". 2017. aastal ilmus raamat "Ajust ja arust: unest, teadvusest, tehisintellektist ja muust". 2019. aastal pälvis ta noore teadlase preemia.

Laupäevaakadeemia loengus küsib Jaan Aru: Miks inimaju teeb kunsti? Mida kunst annab ajule? ja lubab arutleda selle üle, kuidas inimese mõtlemist ja tegevust ajendab tung otsida oma ajule sobivat sisendit, ideid ja kogemusi. On inimesi, kelle jaoks ainus viis seda sisendit saada, on teha, vaadata või õppida kunsti.

Samuti küsib Aru, kuidas nutiseaded mõjutavad kunsti tegemist ning arutleb, kas kümne aasta pärast on meil rohkem või vähem tippkunstnikke. Lisaks saab Laupäevakadeemia loengus "Kunst ja aju" näha pilte ajust ning saada vastuseid küsimustele ajust ja arust kunstiväljal ja nutiseadmete ajastul.

Järgmine Laupäevaakadeemia loeng toimub 29. veebruaril kell 15.00 teemal "Kunst ja ülikool", kus kõneleb Ingrid Sahk.

 Näitus Kadrioru kunstimuuseumis on avatud 22. märtsini 2020.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: