Kadrioru kunstimuuseumi uus näitus põimib kunsti ja teaduse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Enn Põldroos. Universitas Tartuensis. 1982. Tempera, masoniit. Kingitud 1982. aastal Tartu Ülikooli 350. aastapäevaks ENSV Kultuuriministeeriumi poolt.

Reedel, 1. novembril kell 17.00 avab Kadrioru kunstimuuseum näituse "Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu", mis on pühendatud Eesti rahvusülikooli 100. aastapäevale.

Tartu ülikool on Eesti kunstiteaduse, esimese kunstimuuseumi ja kunstiõppeasutuse, joonistuskooli sünnikoht. Samuti on 1632. aastal asutatud ja 1919. aastal Eesti rahvusülikooliks reorganiseeritud Tartu ülikool eestikeelse kunstielu tugisammas ning selle kollektsiooni kuuluvaid töid näeb sageli nii Eesti kui ka välisnäitustel.

Tartu ülikooli enam kui kahesaja aasta jooksul kujunenud kunstikogu ülevaatenäitust ei ole siiani aga toimunud. Selle lünga Eesti kultuurielus täidab nüüd näitus "Ars academica", mis toob vaatajateni ülikooli kunstivara paremad palad, alates Albrecht Dürerist ja lõpetades Ilmar Maliniga. Näitus räägib akadeemilise kogu saatusest ja probleemidest, kunstitööde kogumise põhimõtetest, traditsioonidest ja tulevikuväljavaadetest.

Kunsti ja teaduse võimet siduda erinevaid paiku, aegu ja teadmisi demonstreerib ka näituse avapilt – Enn Põldroosi maalitud seinapannoo "Universitas Tartuensis".

Näituse kuraatorid on Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum) ja Ingrid Sahk (Tartu ülikooli muuseum) ning näituse kujunduse ja graafilise disaini on teinud Angelika Schneider. 

Näitus Kadrioru kunstimuuseumis on avatud 22. märtsini 2020. Näituse teist versiooni on võimalik näha Tartu Ülikooli muuseumis 2020. aasta sügisel. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: