Rahvusvahelisel konkursil pärjatud noored esinevad Estonia kontserdisaalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1583760720000 | amCalendar}}
Trio ´95
Trio ´95

Noored Eesti interpreedid viiuldaja Robert Traksmann, tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Rasmus Andreas Raide võitsid mainekal kammermuusika ansamblite konkursil esikoha. Rahvusvaheliselt konkursilt võidukalt Eestisse saabuvaid noori on võimalik kuulata 17. märtsil Estonia kontserdisaalis, kontserdisarja "i nagu interpreet" raames.

17. märtsil annab Trio '95 koosseisus Robert Traksmann, Marcel Johannes Kits ja Rasmus Andreas Raide kontserdi Estonia kontserdisaalis Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöösarjas "i nagu interpreet". Kontserdil esitavad andekad muusikud Ludwig van Beethoveni ja Robert Schumanni klaveritriosid ning Erkki-Sven Tüüri 21. sajandi algusaastail kirjutatud teos "Fata morgana". Beethoveni ja Schummani klaveritriod kõlasid ka möödunud nädalal lõppenud Ilmar Hannikaineni festivalil, kus noored esikoha pälvisid. 

Ilmari Hannikaineni festivali korraldatakse Jyväskyläs 1975. aastast. Sel aastal oli festival esmakordselt suunatud kammeransamblitele, mille koosseisu kuulub klaver. Konkursi neljas voorus tuli interpreetidel tihedas konkurentsis esitada nõudlikku repertuaari, sealhulgas esineti finaalis koos Jyväskylä sümfooniaorkestriga esitades Ludwig van Beethoveni kolmikkontserti viiulile, tšellole ja klaverile. Festivali viieliikmelise žürii moodustasid muusikaspetsialistid Soomest, Saksamaalt ja Eestist. Žürii esimehe, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori Ivari Ilja sõnul teeb Eesti trio võit kõrge tasemega rahvusvahelisel konkursil rõõmu: "Jääme põnevusega ootama nende uusi saavutusi nii kontserdilavadel kui konkurssidel." 

Noorte interpreetide sõnul oli konkurss äärmiselt professionaalselt korraldatud. "Väärikas žürii, live-stream internetis ning soodsad tingimused harjutamiseks," kommenteerisid trio liikmed Rasmus, Marcel ja Robert. "Eriti koduseks tegi õhkkonna ühe korraldaja eesti keele oskus." Konkurentsi tihedusele vaatamata tundsid noored kaasvõistlejatega sõbralikku sidet. "See aitas unustada omavahelise mõõduvõtmise ning aitas keskenduda olulisimale – muusikale ja eneseületusele."  

Klassivendadest koosnev ansambel Trio '95 alustas tegevust 2003. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis. Ansambli juhendajad on olnud Laine Leichter ning Marrit Gerretz-Traksmann, muusikalisteks eeskujudeks professorid Francis Gouton ja Alexander Bonduriansky. Trio pälvis esikoha rahvusvahelisel kammermuusika festivalil Pavasario Sonata 2012 Leedus. Lisaks Eestile on kontserte antud Šveitsis, Saksamaal ja Soomes. Hetkel jätkavad kõik kolm õpinguid Saksamaal.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: