Rahvaluulearhiiv kogub koroonapärimust

Vana pärna, „Ülendi äbajumala“ tüvi. Pärnale ohverdati ja seal raviti paiseid ja teisi haigusi. Tüvi on sellepärast krobeline, et võttis inimeste hädad oma külge. Reigi kihelkond.
Vana pärna, „Ülendi äbajumala“ tüvi. Pärnale ohverdati ja seal raviti paiseid ja teisi haigusi. Tüvi on sellepärast krobeline, et võttis inimeste hädad oma külge. Reigi kihelkond. Autor/allikas: Enda Ennist

Koroonaviirus on jõudnud ka Eestisse, mõjutades pea iga inimese elu ja igapäevaseid toiminguid. Koroonast on saanud peamine jututeema, sellega on täidetud nii peavoolu- kui sotsiaalmeedia. Tõsiste arutelude ja soovituste kõrval visatakse koroona üle ka rohkelt nalja ning levib mitmesuguseid lugusid ja folkloori, mis alati ei pruugi tõele vastata.

13. märtsil ilmunud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi Facebooki-postituses kutsutakse üles jagama koroonapärimust postituse alla sõnumina või e-posti aadressile [email protected]

Oodatakse kuulujutte, lemmiknalju, -pilte, -kalambuure ja meeme koroona kohta. Samuti küsitakse, missuguseid lugusid ringleb seoses koroonaviirusega – näiteks viiruse päritolust, nakatamisest, kodusest karantiinist, ostupaanikast ja muust.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: