ETV toob ekraanile portreesaate juubilar Marju Lauristinist

{{1586322780000 | amCalendar}}
Foto: Tauno Pääslane/ERR

ETV pühendab teisipäeval 80. sünnipäeva tähistanud Marju Lauristinile erisaate "Marjustin 8.0", mis jõuab televaatajateni kolmapäeval kell 22.05.

80. sünnipäeva tähistavast Marju Lauristinist on lugusid rääkida paljudel. Kolmapäeval tele-esilinastuvas portreesaates kõnelevad juubilarist tema vend Jaak Allik, lapselaps Estookin, Lauristini õpilased Raul Rebane, Tiit Matsulevitš ning Taavi Eilat, aga ka sõbrad Mari Tarand, Ülo ja Mari Tuulik ning Merle Karusoo.

Oma elu erinevaid tahke avab saates ka Marjustin ise. Just selle nime sai ta endale külge juba noorpõlves ning tudengite jaoks on ta Marjustin senini. Ometi pole ta loobunud oma vanemate, tuntud juunikommunistide perenimest, püüdes oma tegevusega anda sellele uus ja väärikas sisu.

 

Peategelast aitavad portreteerida sel korral kolm saatejuhti, kõik Marju Lauristini õpilased. "See pole lihtne ülesanne. Teha saade oma õpetajast, kelle eksamil oled pabistanud ja kelle käest võid küsida mida tahes, aga kes räägib ikka seda, mida ise tahab," rääkis üks saatejuhte Margit Kilumets. Kaas-saatejuhtidena aitavad Marjustini fenomeni lahti võtta ajakirjandusosakonna vilistlased Madis Jürgen ja Hans H. Luik.

"Marjustin 8.0. Juubelisaade Marju Lauristinist" on ETV ekraanil kolmapäeval kell 22.05.

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: