Digikultuuriaasta videolood: Eesti rahvusraamatukogu

Digikultuuriaasta korraldajad rahvusraamatukogu, ERR, Eesti Filmi SA ja muinsuskaitseamet hakkasid koguma lugusid sellest, kuidas Eesti loomeinimesed ja kultuuriasutused on kriisiolukorraga hakkama saanud ja uusi digiväljundeid leidnud. ERR kultuuriportaal vahendab tegijate ülesvõetud videoid.

Rahvusraamatukogu teenusedisainer Margus Veimann rääkis lähemalt sellest, millised lahendusi nad pakkusid eriolukorra ajal.

"Keerates ajamasin eriolukorra algusesse, siis jätkasime kohe raamatukapi teenusega, mis asub meil maja ees," selgitas Veimann ja lisas, et nad võimaldasid inimestel tellida raamatuid raamatukappi ja need sinna ka tagastada. "Konks oli selles, et nõudlus oli suurem kui raamatukapi mahutavus, mille järgselt otsustasime, et võimaldame tööpäeviti ka inimkontaktivaba laenutust rahvusraamatukogu fuajeest."

Samuti kiitis ta digikultuuriaasta valguses erinevaid e-kanaleid. "Näeme nendes enese mõistes rekordeid, näitena otsinguportaal, läbi mille me võimaldame ligipääsu erinevatele tasulistele teadusandmebaasidele, seal me näeme tugevat kasvu," sõnas rahvusraamatukogu teenusedisainer ja tõi välja ka kolleegid haridusosakonnas, kes korraldasid õpilastele GIFi-konkursi. "Eesmärk oli leida DIGAR-ist kultuuripärand üles, panna erinevad plakatid ja postkaardid panna elama ja anda neile tänapäevane kuju."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: