Jürgen Rooste kaheksa põhimõttelist tõeküsimust. Lunastus: kellele ja milleks?

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jürgen Rooste Autor/allikas: Maria Esko

Jürgen Rooste kirjutab ERR-i kultuuriportaalis artiklisarja, kus räägib asjad ära, nagu nad on. Neljandas peatükis tuleb kõne alla lunastus.

Mul on tõsiseid kahtlusi selles osas, kas neid, keda lubatakse päästa, tegelikult ka päästetakse? Sest miks peaks? Miks peaks olema selline jumal, kes lubab, et kui sa nagu kahetsed (aga vahel teed ikka uuesti) või püüad oma tehtud kahjusid korvata kuidagi, et siis sa saad nagu andeks? Et ma küll vägistasin poisikesi või tüdrukukesi, aga mul on väga kahju, ja tõenäoliselt ma seda enam ei tee... jaa, kahetse, usu, loe palveid ja sa saad andeks? Einoh, sellisesse jumalasse, kes annaks lapsevägistamise lihtsalt andeks, kui ma loen mingi hulga palveid, sellisesse ei saa ju uskuda, eks? Ma mõistan, kui lõigataks maha munad, kõrvad, kisutaks välja silmad, raiutaks otsast keel ja sõrmed, ja siis sa elad ja kahetsed veel viiskümmend aastat, ja siis ikka jääb võimalus, et sa ei saa andeks, sest seda pole võimalik andeks anda? Et ma ei usu jumalasse, kes päästaks värdjaid, eks.

Muide, minu peas tegi jumal meid ikkagi algul aednikeks: kogu Moosese esimese raamatu algus on valesti tõlgendatud, meil on vastutus selle maailma ees, ja me veame jumalat alt ega täida seda, ja teeme seda veel-ja-veel-ja-veel.

Kas kliimamuutusega on siis nagu usuga: et ainult need, kes uskusid sellesse teadusesse – ja süütud loodusrahvad muidugi – pääsevad kosmosepäästeparvedele või varjenditesse, ja saavad lunastatud. Et kui see on jumalast antud, kas siis on nii, et need, kes ei uskunud, et see kõik tuleb ja juhtub, ei pääse varjenditesse, ei saa eluõigust?

Või läheb kõik nagu ikka: meie maksame selle kasumi kinni, mida nad elu ajal nautisid, ja nemad elavad varjendites ja kosmoselaevades, mil meie sureme? Üsna tõenäoline. Pange oma peremeeste varjenditesse, ajakapslitesse ja kosmosesüstikutesse ajapomme ja lõhkeaineid, kui te vähegi saate! 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: