Tallinna Biennaali peakorraldaja Andra Orn: inimesed kardavad kunsti

Foto: Kaisa Potisepp

Sel aastal esmakordselt aset leidev kaasaegse kunsti sündmus Tallinna Biennaal toimub 2. - 30. juuli. Raadio 2 saates "Hommik!" oli külas ürituse peakorraldaja ja mitme näituse kureerija Andra Orn, kes tutvustas peagi algavat sündmust ning selle eesmärke.

"Oleme kunstifestivali Tallinn Art Week'i korraldanud juba kolm aastat. Küll aga on see olnud rohkem suunatud kohalikule publikule. Rahvusvahelisel kunstimaastikul tähendab sõna biennaal midagi muud – seetõttu vahetasime ürituse nime ära . Nüüd on ürituse programm tihedam ja suurem," tutvustas Orn peagi toimuvat Tallinna Biennaali ja lisas, et Eestis oli puudus laiahaardelisemast kunstifestivalist, mis haaraks erinevaid meediumeid.

Peakorraldaja selgitas, et kuna kunstiüritust on korraldatud juba kolm aastat, siis on see ka kunstnike jaoks muutunud traditsiooniks. "Näiteks Vabaduse Väljaku kunstipäev, mis toimub nüüd 5. juulil. Lisaks tavapublikule, kellel on võimalik jalutada läbi erinevate kunstiasutuste väljapanekud Vabaduse Väljakul vabas õhus, siis on see huvitav sündmus ka kunstimaastikul, sest tegemist on kohaga, kus üks kord aastat kohtutakse."

Tallinna Bineaal on hea võimalus tuua kunst galeriidest välja laiema publiku sekka. "Kui galeriidel on tavapäraselt kindel publik, kes neid külastavad, siis meie üritus võimaldab kunsti viia suurema publikuni," rääkis Orn ja lisas, et inimesi meelitavad kohale suur valik vahvaid üritusi.

"7. juulil toimub kunstigaleriide tuur, kus viime ratastega inimesed eriilmelistesse galeriidesse. Jalgrattamatk algab Telliskivist ning kulgeme läbi erinevate galeriide. Lähme ka stuudiotesse, kuhu iga päev võimalik minna ei ole," ütles ta.

Andra Orn tõdes, et üldiselt inimesed kardavad kunsti. "Tallinna Biennaal tegeleb nende piiride ja hirmude lõhkumisega. Kunst on jäänud meedia poolt kindlasse formaati ning meie oleme võtnud enda ülesandeks nende piiridega mängida," selgitas ta.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Raadio 2

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: