Galerii: Solarisest saab igaüks koju viia tänavakunstnik Edward von Lõnguse teose

Alates 1. juulist on Solarises avatud Edward von Lõnguse kunstiinstallatsioon rahaautomaadist, millest külastajad saavad võtta endale Eesti tänavakunstniku kujundatud rahatähti. Tallinna Biennaali raames avatud Lõnguse uusim taies jääb keskusesse 30. juulini.

Lõnguse installatsioon asub Solarise esimesel korrusel pöörduste ja Tallinna Biennaali infopunkti lähedal. Alexela kontserdimaja poolses küljes on esmakordselt tervikuna vaadatav kunstniku 12-meetrine teos "Surmatants", mis on inspireeritud Bernt Notke samanimelisest altarimaalist Niguliste kirikus.

Lõnguse "Surmatants" on kapitalistlik tõlgendus hiliskeskaegse saksa meistri maalist, mis kujutab inimeste heitlust surmaga. Lõnguse teos ning tema Tallinna Biennaali jaoks loodud rahaautomaat näitavad inimeste tantsu uue surmaga – rahajumalaga, keda kummardavad ühtemoodi kõik maad ja rahvad hoolimata kultuurilisest taustast või jumalakuvandist.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: