Priit Loogil on kodust lahkudes lisaks võtmetele ja rahakotile alati kaasas ka fotokaamera

Priit Loog on tuhandete eestlaste mõtetes "Tõe ja õiguse" kangelane. Vabal ajal on näitleja aga tänavafotograaf, millega on ta tegelenud kolm aastat. Harrastus on ajapikku süvenenud ning viinud hobipiltniku ka välismaale fotojahile.

Näitleja Priit Loog ja "Ringvaade suvel" reporter Kaidor Kahar käisid Tallinna tänavatel tänavafotograafiat harrastamas. Loog tõdes, et kasutab selleks väiksemat kaamerat, mis aitab tal olla vähem märgatavam.

Tänavafotograafias on näitlejal kindel taktika. "Tavaliselt valin kindla koha ning jään ootele. Ma ei ole küll väga kannatlik, kuid 10-15 minutit võin ühe koha peal olla ja oodata, et minu sätitud kaadrisse jalutaks keegi sisse või seal juhtuks midagi põnevat," rääkis ta "Ringvaade suvel" saates. 

"Tänavafotograafiaga olen nüüdseks tegelenud kolm aastat. Ühel hetkel tekkis koju kaamera, mille tõttu huvi pildistamise vastu kasvas ning linn ja avalik ruum tundus justkui alati avatud stuudio, kus midagi juhtub – tõmme pilti teha oli suur," kõneles Loog ja tõdes, et on mõnus võtta kaamera kaasa ja sellega uitama minna.

Näitleja tunnistas, et nagu võtmed ja rahakoti, võtab ta alati kodust lahkudes kaasa ka kaamera. "Ta on mul alati kaasas ning seetõttu olen ka avatud ja lahti vastuvõtmaks seda, mis mulle tol päeval ette võib sattuda," lausus ta ja lisas, et tänavafotograafia haigus on tal süvenenud, sest on spetsiaalselt selleks reisinud näiteks Soome, Lätti ja Londonisse.

Tänavafotograafia puhul kehtivad kindlad reeglid. Kui inimesed piltidel on äratuntavad, siis peab nende pildistamiseks ja hiljem piltide kasutamiseks luba kasutama. Selleks, et probleeme vältida jätab Priit Loog pildistatavad alati anonüümseks.

"Minu jaoks on asi huvitavam siis, kui tajun tänavafotograafias selget autoripositsiooni – ma ei taha teha lihtsalt dokumentaalklõpse sellest, kuidas kaks inimest mööda tänavat kõnnivad, vaid soovin näha, et seal on valitud kaader, mis moodustab ühtse terviku ning oluline on kenasti välja toodud," kirjeldas protsessi Loog ja lisas, et püüab puhtaid ja selgeid kaadreid.

Mõned fotod on näitlejal välja tulnud nii hästi, et on pandud näitusele. Praegu saab hobipiltniku loomingut näha Tallinnas Telliskivis asuvas Juhan Kuusi dokfoto keskuses.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: