TÜ muuseum võitis ülemaailmse ülikoolimuuseumide võrgustiku aastaauhinna

"Tartu Ülikooli sada nägu" Autor/allikas: Birgit Püve

Rahvusvaheline muuseumide nõukogu ülikoolimuuseumide ja -kollektsioonide komitee kuulutas 28. septembril välja aastaauhinna laureaadi, preemoa pälvis Tartu Ülikooli muuseumi fotonäitus ja album "Tartu Ülikooli sada nägu".

Tunnustuse pälvinud projekti idee autor, Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma pidas näituse ja albumi üheks suurimaks väärtuseks üleülikoolilist haaret. "Meie eesmärk oli dokumenteerida praegust ülikooli ning luua dialoog mineviku, oleviku ja tuleviku vahel, olulisel kohal olid isiklikud valikud ja lood, mis võimaldasid kõigil arendada lugude jutustamise oskust," ütles ta ja lisas, et väga tähtis oli akadeemilise kogukonna kaasatus, sest nende panus määras kogu projekti näo.

Näitusel ja albumis portreteeritakse praeguseid ülikooli vaimu kujundavaid tippteadlasi ja õppejõude koos ülikoolis säilitatavate ajalooliste esemetega, mis iseloomustavad nende isiklikku suhet ülikooli ja oma erialaga. Albumist saab lisaks lugeda teadlaste mõtteid rahvusülikooli, oma eriala ja valitud eseme kohta. Auhinnatud projekti idee autor on Mariann Raisma. Fotod tegi Birgit Püve ning näituse ja kogumiku kujundas Maarja Roosi Tartu Ülikooli kirjastusest.

Ülikoolimuuseumide võrgustiku aastaauhind on asutatud 2016. aastal eesmärgiga suurendada ülikoolimuuseumide silmapaistvate, loovate ja kogukonnale suurt mõju avaldavate projektide nähtavust. Tartu Ülikooli muuseumi kõrval olid aastaauhinnale sel aastal nomineeritud Cambridge'i Ülikooli Fitzwilliami muuseum Egiptuse sarkofaagide projektiga ja Manchesteri Ülikooli Manchesteri muuseum Austraalia aborigeenidele kultuuripärandi tagastamise projektiga. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: