Suri Mari Tarand

Meie seast lahkus 5. oktoobril 79-aastasena raadioajakirjanik ja kirjanik Mari Tarand, kes pühendas oma elu paljuski eesti keelele.

Mari Tarand lõpetas 1963. aastal Tartu Riikliku Ülikooli eesti filoloogia žurnalistika eriharu. Ta töötas ülikooli lõpust 2005. aastani Eesti Raadio toimetaja ja kommentaatorina.

Ta on teinud 1964–1975 lastesaateid (sealhulgas "Kooliraadiot") ning Eesti-Soome tele-raadioviktoriini "Küsi, Helsingi-Tallinn" (1976), "Keskööprogrammi" luulesaateid ning keelesaateid ("Keeleminutid" ja "Keelekõrv"; 1994–2005).

1975. aastal pälvis Mari Tarand Eesti NSV Ajakirjanike Liidu aastapreemia, 1997. aastal Eesti Ajakirjanike Liidu preemia kauni eesti keele eest.

2004. aastal autasustati Mari Tarandit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. 2008 sai ta Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia raamatu eest "Ajapildi sees" – oma venna Juhani lapsepõlve ausa ja siira kujutamise eest selges eesti keeles. Sama raamatuga võitis Tarand ka Tammsaare nimelise kirjanduspreemia ning Eesti Vabariigi kultuuripreemia.

2012. aastal pälvis Mari Tarand Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: