X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mari Tarand saadetakse reedel viimsele teele

Mari Tarand
Mari Tarand Autor/allikas: Ave Maria Mõistlik/ commons.wikimedia.org

5. oktoobril meie hulgas lahkunud Mari Tarand (14. I 1941 – 5. X 2020) saadetakse reedel, 16. oktoobril kell 14 Tallinnas Kirjanike maja musta laega saalis viimsele teele.

Avalikul tseremoonial ei ole istekohti (ainult erivajadused) ja järgnev matusetalitus Metsakalmistul toimub lähikondsete osavõtul ja kutsetega. Perekonna palvel ei ole meediakajastused oodatud.

Mari Tarand lõpetas 1963. aastal Tartu Riikliku Ülikooli eesti filoloogia žurnalistika eriharu. Ta töötas ülikooli lõpust 2005. aastani Eesti Raadio toimetaja ja kommentaatorina.

Ta on teinud 1964–1975 lastesaateid (sealhulgas "Kooliraadiot") ning Eesti-Soome tele-raadioviktoriini "Küsi, Helsingi-Tallinn" (1976), "Keskööprogrammi" luulesaateid ning keelesaateid ("Keeleminutid" ja "Keelekõrv"; 1994–2005).

1975. aastal pälvis Mari Tarand Eesti NSV Ajakirjanike Liidu aastapreemia, 1997. aastal Eesti Ajakirjanike Liidu preemia kauni eesti keele eest.

2004. aastal autasustati Mari Tarandit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. 2008 sai ta Eesti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia raamatu eest "Ajapildi sees" – oma venna Juhani lapsepõlve ausa ja siira kujutamise eest selges eesti keeles. Sama raamatuga võitis Tarand ka Tammsaare nimelise kirjanduspreemia ning Eesti Vabariigi kultuuripreemia.

2012. aastal pälvis Mari Tarand Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: