PÖFF-ist võivad osa võtta ka väliskülalised kolmandatest riikidest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Valitsuse liikmed toetasid neljapäeval kabinetinõupidamisel Tõnis Lukase ettepanekut vabastada Pimedate Ööde Filmifestivali väliskülalised liikumispiirangutest juhul, kui nad täidavad COVID-19 leviku piiramisega seotud täiendavaid nõudeid.

"PÖFF on kujunenud Eesti riigi ja kultuuri rahvusvaheliseks suursündmuseks, A-kategooria filmifestivaliks, milliseid on maailmas ainult 15. See on üks Eesti kultuuri suurimaid märke," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

"Tänavuse PÖFF-i õnnestumiseks on väga oluline, et oleks võimalik võõrustada festivali programmiga seotud väliskülalisi vaatamata pandeemiast tingitud piirangutele. Seda loomulikult juhul kui järgitakse kõiki turvanõudeid," jätkas ta.

PÖFF-i korraldajad on valmistanud ette kõik vajalikud ettevaatusabinõud vastavalt terviseameti ja politsei- ja piirivalveameti juhenditele. Väliskülalistele esitatavad täiendavad nõudmised puudutavad muu hulgas näiteks riiki saabumisel tervisetõendi esitamist; Eestisse saabudes COVID-19 osas testi tegemist ja kuni tulemuse teadasaamiseni eneseisolatsioonis püsimist.

Kehtiva korra järgi peavad kolmandatest riikidest tulijad arvestama kahenädalase eneseisolatsiooniga juhul, kui nende riik on n-ö punases nimekirjas. Vastavat riikide nimekirja uuendab välisministeerium kord nädalas reedeti. PÖFF-i programmiga seotud külalistel, näiteks võistlusprogrammiga seotud filmirežissööridel, -kunstnikel, aga ka ajakirjanikel, on keeruline seda nõuet täita, eriti arvestades piiratud lennuühendusi ning riikide haigusnäitajate muutumist.

COVID-19 pandeemia tõttu on väliskülalisi tänavu oodata tunduvalt vähem. Kui 2019. aastal oli neid umbes 1500, siis praegu on tulemas ligi 200 väliskülalist.

PÖFF rakendab sel aastal terviseametiga kooskõlastatud turvareegleid. PÖFF-i külaliste ja osalejate proove võtavad Medicumi proovivõtjad ja koroonaviiruse testimise laboris korraldab SYNLAB oma Tallinna laboris. Haigestumiste puhul hoolitsevad inimeste eest Sinu Arsti meedikud. Samuti on PÖFF-i korraldajad konsulteerinud WRC MM Eesti etapi korraldajatega.

Esimest korda korraldati PÖFF-i 1997. aastal. Praeguseks on PÖFF kujunenud Eesti, Baltikumi ja Skandinaavia suurimaks rahvusvaheliseks filmifestivaliks. 2014. aastal sai PÖFF-ist A-kategooria festival, kõrvuti Cannes'i, Veneetsia, Berliini, Locarno jt festivalidega. Kokku on maailmas registreeritud üle 3000 filmifestivali, millest A-kategooria festivale on vaid 15.

PÖFF toimub 12.–29. novembrini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: