Keskraamatukogu kutsub lapsi lugema ja luuletuste esitust lihvima

Tallinna Keskraamatukogul on valmis projekt "Talv raamatuga", mis kutsub lapsi koolivaheajal raamatuid lugema. Vastupidiselt vanale laulusalmile ei saa ükski laps siin tukast sugeda, vaid tublimatele jagatakse suisa auhindu.

Projektis osalemiseks on lapsel vaja valida välja lemmikraamat kas Keskraamatukogu kodulehelt või oma koduselt raamaturiiulilt ning see läbi lugeda ja oma muljetest raamatukogule teada anda.

"Nad saavad selle pildile joonistada või teha videoklipi või muul looval moel meile teada anda, miks see meeldis või ei meeldinud ning saata selle meie meili peale," rääkis raamatukoguhoidja Kristi Tüvi.

"Need lapsed, kes on lugenud viis raamatut, neid ootab kõiki auhind, mis saadetakse aasta alguses koju," lisas ta.

Jõulude eel töötab raamatukogus ka telefonipäkapikk, kes aitab jõulusalmide esitust lihvida.

"Laps võib helistada, päkapikk vastab telefonile ja siis ta saab meie peal harjutada end julgemaks. Võib-olla saame aidata tal seda loovamalt või soravamalt esitada, et oleks ilmekam," selgitas Tüvi.

"Saame lapsega koos harjutada, ja kui jõuluvana tuleb, tunneb laps end juba mugavalt ja saab selle ära loetud."

Raamatukogu pakub ka õpetajatele arvukaid haridusprogramme, mis aitavad virtuaalseid kirjandustunde mitmekesisemaks muuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: