Vilen Künnapu avas näituse maailma peatamise maastikest

Haus galerii avas arhitekti ja kunstniku Vilen Künnapu personaalnäituse "Maailma peatamise maastikud", mis on eksponeeritud läbi galerii kahe korruse.

Künnapu eksponeerib näitusel valdavalt suureformaadilisi akrüülmaale, mis on ekspressiivsed, omalaadse geomeetria ja märgisüsteemiga teosed, milles on suur annus teadlikult rõhutatud naivismi. Suveräänselt kõrvuti laiuvad Toskaana maastikud, Rooma katedraalid ja Santorini ning Tallinna vaated.

Vormiliselt tegeleb Künnapu oma maalidel sama probleemikäsitluse ja töövõttestikuga nagu arhitektuuriski – jõulised värvilahendused ja erinevate arhitektuurielementide eklektika.

"Need on sellised maailma peatamise maastikud", sõnas Künnapu. "Ma visualiseerin oma maalidel rohkem tuttavlike linnade  ja maastike energeetikat kui nende täpselt tõelisust. Ise loodan, et minu vaataja saab sellest teistmoodi reaalsusest "laksu", millest toibudes ei ole ta enam heas mõttes kunagi päris endine."

"Vileni tööd on sellised toredad jutustused, et iga pildi sees on omaette lugu, maailm, linnad, ruumid ja see, kuidas nad siis nüüd kõrvuti suhtlevad, võimendab kogu seda Vileni lugu tervikuna, mis on väga õnnelik, rõõmus ja positiivset energiat kandev lugu," rääkis galerist Piia Ausman "Aktuaalsele kaamerale".

"Ma teen tõesti armastusega. Ma armastan neid motiive, neid inimesi, kes vaatavad neid pilte ja kõik on positiivne," rääkis Künnapu. "Ma usun, et positiivsus, mis kahe kõrva vahel toimub, võib ära hoida hullud asjad ja haigused."

 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: