Galerii: Kiek in de Köki uue näituse avamisele toodi kohale ka loomad

26. jaanuaril avati Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis näitus "Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos". Avamisele olid kohale toodud ka loomad, kes veel 20. sajandi algul elasid linnades kõrvuti inimestega.

Näitus pakub ülevaadet, millised loomad on kõndinud pealinna tänavatel ning elutsenud tallinlaste fantaasiates ja külje kõrval. Seekord pole fookuses kassid ega koerad, vaid hoopis muud loomad: kohtumist vaatajaga ootavad muuhulgas rõivastatud siga, Kalamaja randa eksinud küürvaal, ükssarvikust inspireeritud raamaturiiul ja kari rotte. 

Näituseruumi on ehitatud keskaegne linnatänav, kus näeb koduloomade elukäiku seasulust peolauani. Näituse on loonud Nukufilmi kunstnikud ja butafoorid, samuti on selle loomisel osalenud üle kümne ajaloolase. Koduloomade pidamisest on kirjutanud Inna Jürjo, eksootilistest loomadest Pia Ehasalu, tekstide juures oli abiks ka lastekirjanik Juhani Püttsepp. 

"Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos" jääb Kiek in de Kökis avatuks kaheks aastaks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: