"Silt viltu": Flo Kasearu kunstist, stereotüüpidest ja majapidamistöödest

Foto: Priit Mürk/ERR

"Silt viltu" veebruarisaates käis külas Flo Kasearu, kunstnik, kes teeb kunsti materjalist, mida tal parasjagu elu küljest kangutada õnnestub (nt kunstniku Pelgulinna kodumuuseumi vana plekkkatus, millest volditi lennuk).

Märtsi lõpuni on Tallinna Kunstihoones üleval publiku seas populaarseks osutunud Kasearu isiknäitus "Elust välja lõigatud", mis elujaataval ja veidi hullaval moel räägib väga hullust teemast – koduvägivallast. "Silt viltu" tavaliselt sisuturundust ei tee, aga Flo näituse põhitegijad pole kunstnik ise, vaid lähisuhtevägivalla ohvrid, kes on julgenud oma kogemust avalikult jagada ja kelle vaprus julgustab ka oma hirmudele ausalt otsa vaatama.

Saates lehitseti ja loeti Hasso Krulli proosapoeese raamatust "Tänapäeva askees" ning püüti aru saada, mida ütleb naissoo kohta käivate stereotüüpide kohta etendus, kus viis väikelapsega naist võtavad kätte ja panevad teatrilaval tunniajase etenduse käigus juppidest kokku sõiduauto, mis etenduse lõpuks käivitatakse (lapsed on autoehituse ajal sealsamas laval).

Feministlik kunstnik ei peljanud saatejuhiga pikemalt peatuda ka teemal, kuidas saada paremaks majapidamistööde tegemises. Flo valusal teemal atraktiivne isiknäitus on avatud märtsi lõpuni.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: