Ugala uus tükk näitab, mis juhtub, kui raha- ja kuulsusejanu võimust võtab

Foto: Silver Kaljula

Ugala teatris esietendus USA dramaturgi Eric Coble' tõsielukomöödia "Surnud mees". Näidend jutustab sellest, mis juhtub, kui meie üle võtab võimust raha- ja kuulsusejanu. Tüki lavastas Taago Tubin, kujundas Kristjan Suits ning sellele lõi originaalmuusika Vootele Ruusmaa.

32-aastane Kevin Sotter on äsja pruudist lahku läinud ja töölt vallandatud. Tundub, et enam hullemaks minna ei saagi, kui saatejuht Carmen Holm teeb talle ootamatu ettepaneku: osaleda tõsieluseriaalis. Tasu on miljon, mille Kevin võib nädala jooksul ära kulutada tingimusel, et nädala lõpus ta sureb.

Kuigi "Surnud mehe" tegevus toimub Ameerika Ühendriikides, on lavastaja Taago Tubin selle sobitanud Eesti oludesse. "See ongi universaalne. Ta käsitleb väga arhetüüpseid ihasid, mis meil kõigil tegelikult kusagil sees kobrutavad," rääkis Tubin "Aktuaalsele kaamerale".

Kevin Sotteri osatäitja Martin Mill ei usu, et see on nii hirmus utoopiline. "See võib väga reaalne olla. Mul on tunne, et inimesed on tänapäeval kuulsuse nimel valmis kõike tegema."

"Ühelt poolt me näeme seda kui väga tähtsat ja olulist asja, et sa elus teaksid, mille poole minna ja sinna igal tingimusel läheksid," rääkis Carmen Holmi osatäitja Laura Kalle. "Aga Carmen on näide sellest, et see võib minna natukene liiga kaugele."

"Surnud meest" näeb veel teisipäeval, 2. märtsil ning kuu aega kestva koroonapausi järel Ugala teatris ja Tartu Vanemuises.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: