Helena Kochi lasteraamat juurviljadest julgustab lapsi neid sööma

Juurikate ja köögiviljade värvikirev kamp ei kuulu ainult toidulauale, vaid passib ka raamatukaante vahele. Helena Kochi ja Anne Pikkovi ühistööna ilmunud värvikas lasteraamat "Kartuli kuningriik" räägib aedviljade unistustest, rõõmudest ja muredest. Raamatu andis välja Koolibri kirjastus.

Helena Koch on aedviljad elama pannud ja asetanud inimlikesse rollidesse argiste murede ja rõõmudega. "Siin on näiteks sibul, kes tahab saada koomikuks, porgand, kes tahaks olla beebiporgand, redis, kes unistab maailmareisist. Sellised humoorikad, fantaasiaküllased lood erinevatest köögiviljadest," rääkis raamatu autor, kirjanik Helena Koch "Aktuaalsele kaamerale".

"Kartuli kuningriigist" leiab ka sügavamaid tarkuseterasid. Nii on Koch saanud tagasisidet, et juurikate seiklustest lugemine on pannud lapsi parema meelega seda värvikirevat kampa ka oma toidulaual tervitama. Punase ja kollase peedi vaidlus ilusama nahavärvi osas võib esindada laiemat ühiskondliku diskussiooni.

"Köögiviljad on siin kõik hästi erinevad, nagu ka meie - inimesed. On väga tore, kui see kuidagi õpetab lapsi erinevusi aktsepteerima.," ütles Koch.

Raamatule on pildid teinud tunnustatud illustraator Anne Pikkov. "Tänu temale on need lood ellu ärganud, nendes on sellist hoogu, mis äratab tegelased ellu ja see koloriit, mis ta siin kasutab, on hästi kihvt," kiitis Koch. "Samas on ka raamatukaas saanud hästi elav ja paneb mõtlema, mis siin toimub."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: