Heino Elleri loomingu tuur Tõnu Kaljuste dirigeerimisel jätkub Lõuna-Eestis

Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkester.
Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkester. Autor/allikas: Margit Tohver-Aints

Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkestri tuur "Heino Eller. Eesti eleegia" jätkub kontsertidega Lõuna-Eestis: 17. augustil Põltsamaa Niguliste kirikus, 18. augustil Viljandi Pauluse kirikus ja 19. augustil Räpina Miikaeli kirikus.

Kontserttuuriga soovib dirigent Tõnu Kaljuste anda Elleri loomingust suurema pildi, et tuntud "Kodumaise viisi" kõrval jääksid kõlama ka helilooja teised teosed.

Eller on Eesti professionaalse rahvusliku muusikakultuuri rajaja ja 20. sajandi esimese poole mõjuka Tartu muusikakoolkonna juhtfiguur, kes töötles oma muusikas traditsioonilisi eesti elemente ja rahvaviise, kuid lasi end inspireerida ka impressionismist, ekspressionismist ja teistest 20. sajandi muusikavooludest. Peale selle mõjutasid teda Frédéric Chopin, Edvard Grieg ja Jean Sibelius, keda ta noore mehena ka ise kohtas.

Eller oli õpetaja ka tervele põlvkonnale Eesti olulistele heliloojatele -- Jaan Rääts, Lepo Sumera, Eduard Tubin, Villem Kapp, Kaljo Raid, Boris Kõrver, Anatoli Garšnek, Leo Normet, Valter Ojakäär, Uno Naissoo, Arne Oit, Heino Jürisalu, Alo Põldmäe jpt.

Järgmisel aastal tähistab Eesti Heino Elleri 135. sünniaastat. Tänavu möödub 20 aastat Elleri autoriplaadi "Neenia" ilmumisest, mille andis välja rahvusvaheline plaadifirma ECM Records ning see on peamine allikas, mille kaudu teab maailm Heino Elleri keelpillimuusikast.

Alates 9. augustist kehtivad Eestis kultuurisündmustele uued piirangud, korraldaja sõnul toimuvad kõik kontserdid uusi nõudeid arvesse võttes.

"Meil on olemas kõik võimalused, et korraldada kavandatud kontserdid kuulajate tervisele ohutult ja turvaliselt. Neile inimestele, kel COVID-i tervisetõendit veel ei ole, pakume enne kontserdi algust kohapeal tasuta antigeeni kiirtesti võimalust," rääkis Tallinna filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Seega tuleb Tõnu Kaljuste ja Tallinna kammerorkestri kontserdile tulles võtta lisaks piletile kaasa COVID-i tõend, selle puudumisel pakub korraldaja antigeeni kiirtesti tegemise võimalust tasuta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: