Fotografiska ootab ideekavandeid psüühilise erivajadusega inimestele keskenduvale näitusele

Fotografiska fo Life sarja viimane näitus käsitles Valgevene tuleviku eest võitlevaid naisi.
Fotografiska fo Life sarja viimane näitus käsitles Valgevene tuleviku eest võitlevaid naisi. Autor/allikas: Mattias Ots

Fotografiska Tallinn kutsub fotograafe esitama oma ideekavandeid psüühilise erivajadusega inimestele keskenduvale fotonäitusele, mis toimub sotsiaalsetele probleemidele keskenduva näitusesarja "Fotografiska For Life" raames.

Näituse eesmärk on näidata psüühilise erivajadusega inimeste argipäeva – ka nemad elavad oma igapäevast elu ning see ei erine oma olemuselt kuigi palju ülejäänud ühiskonnaliikmete omast. Meil kõigil on elus erinevad rollid – nii võib ka erivajadusega inimene olla lapsevanem, õde-vend, naaber, kolleeg, trennikaaslane, kaasõppija või turist. Igaüks oma rõõmude ja murede, tugevate ja nõrkade külgedega. Psüühiline erivajadus on tegelikult üks tahk inimeseks olemisest – tahk, mille tundmaõppimine teeb meid kogukonnana terviklikumaks ja hoolivamaks.

Näitus toimub 2022. aasta sügisel Fotografiska 3. korruse galeriis ning samuti Telliskivi Loomelinnakus Fotografiska esisel platsil avalikus linnaruumis. Näitus rändab edasi ka teistesse linnadesse üle Eesti. Tööd ei pea olema lahendatud ainult klassikalise foto formaadina – lisaväärtust võib pakkuda ka video-, heli- ning valguslahendustega. Produktsioonikulud ning kunstniku töötasu katab Fotografiska koostöös Sotsiaalministeeriumiga. Näituse ideekavandite esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2021 ning selle võib edastada e-posti aadressile [email protected].

Näitusesarja "Fotografiska For Life" eesmärgiks on fotograafia kunstižanri abil tõstatada ühiskondlikult olulisi, aga samal ajal ka ebamugavaid teemasid ning algatada seeläbi diskussioone, mis aitavad kaasa teadlikkuse kasvule ja avatud maailmapildi kujunemisele. "Fotografiska For Life" aitab murda levinud tõekspidamisi ja stereotüüpe, toetades sellega aktsepteerivama ühiskonna arengut.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: