Tartu Jaani kirikus toimub talveooper

Eesti Laulu teise poolfinaali läbimäng, Oliver Kuusik ja superbackid
Eesti Laulu teise poolfinaali läbimäng, Oliver Kuusik ja superbackid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Muusikute fond PLMF kutsub neljapäeval, 9. detsembril Tartu Jaani kirikusse osa saama ooperi võlumaailmast suurepäraste ooperisolistide esituses. Esinevad sopran Kristina Vähi ja ja tenor Oliver Kuusik.

Kõlavad tuntud aariad ja duetid sellistelt heliloojatelt nagu Donizetti, Verdi, Schubert, Tosti jt. Klaveril saadab Piret Randal.

"Soovime luua muusikutele esinemise rõõmu ja kuulajatele kuulamise naudingut", ütles muusikute fondi PLMF-i juht Pille Lill.

Talveooperi kontserdi juhid Pille Lill ja Alar Haak tutvustavad esitamisele tulevaid autoreid, räägivad teoste saamisloost ja muud huvitavat ooperi maailmast.

Talveooper loodi muusikute fond PLMF algatusel 2020. aastal eesmärgiga populariseerida ja tutvustada ooperižanrit laiemale publikule. Idee kasvas välja suveooperist, mille etendused toimuvad suvel Tallinnas, Katariina Kirikus.

Kristina Vähi on Eesti väljapaistev sopran, kes on tunnustust pälvinud nii ooperi, opereti kui ka muusikali solistina. Kristina Vähi teeb üheaegselt rolle nii rahvusooper Estonias kui ka Tartu Vanemuises.

Oliver Kuusik on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ooperisoliste Eestis. Ta on töötanud rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena. 2010. aastal pälvis Oliver Kuusik Eesti teatriliidu "Kristallkingakese" aastapreemia.

Talveooperi kostümeeritud kontsert-etendus Jaani kirikus toimub 9. detsembril kell 18.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: