Vabariikliku vokalistide konkursi võitjaks kuulutati Annabel Soode

Vabariikliku vokalistide konkursi võitjaks kuulutati Annabel Soode
Vabariikliku vokalistide konkursi võitjaks kuulutati Annabel Soode Autor/allikas: Pressimaterjalid

29. mail toimus Tallinna raekojas neljanda vabariikliku vokalistide konkursi finaal. Peapreemia võitis 19-aastane sopran Annabel Soode, teise auhinna pälvis Hiina tenor Yixuan Wang ja kolmanda autasuga tunnustati metsosopran Sanda Laagust.

"Konkurss oli erakordselt kõrgel tasemel ja žüriid üllatasid nii mitmedki noored ooperilauljad," ütles žürii esimees Pille Lill. "On väga oluline, et noored muusikud saavad end proovile panna ja oma oskusi võrrelda teistega, mis tiivustab edasi tegutsema kõrgemaid eesmärke saavutama."

Žüriisse kuulusid Pille Lill, Marion Melnik, Ivari Ilja, Oliver Kuusik, Aare Saal ja Erki Pehk.

Konkursil anti välja mitmeid eripreemiaid: Riho Terrase eripreemia noorele tenorile pälvis Wang Yixuan, Muusikute fondi PLMF-i preemia esinemise Suveooperi kontsert-etendusel 22. juulil anti finalistidele Annabel Soode, Sandra Laagus ja Wang Yixuan, žürii liige Erki Pehk andis võimaluse Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperisolistide konkursil 2023 teises voorus osalemiseks Annabel Soodele ja Sandra Laagusele. Eesti helilooja teose parima esituse eripreemia pälvis finalist Sandra Laagus Ester Mägi laulu "Ööhõlmad" eest. 

Konkursi finalistide seas olid lisaks preemiasaajatele veel bariton Janari Jorro, bass-bariton Tambet Kikas, sopran Laura-Retti Laos ja tenor Hisatoshi Nezu (Jaapan).

Konkurss on loodud eesmärgiga tagada rahvuskultuuri arengule oluline järjepidevus ning suurenda ja säilitada noortes huvi klassikalise laulu õppimise vastu. Konkursil said osaleda 17–35 aastased Eesti kodanikud ja Eestis alaliselt elavad ning õppivad välismaalased. Esitada tuli eelvoorus üks ooperiaaria, üks Eesti helilooja soololaul, üks teos vabal valikul ning finaalis kaks ooperiaariat ja üks soololaul vabal valikul. 

Konkursi võitja Annabel Soode (s 2004) õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi 11. klassis ja alustas viiuliõpinguid 5-aastaselt. Ta on õppinud 2016–2020 Hanna-Liina Võsa muusikalikoolis, laulnud VHK tütarlastekooris Maarja Soone ja segakooris HUIK! Ingrid Roose käe all ning jätkab musitseerimist vioolal VHK keelpilliorkestris Rasmus Puuri juhendamisel. 

Teise koha pälvinud Yixuan Wang (s 1993) on õppinud Hiina Konservatooriumis klaverit ja klassikalist laulu ning omandanud klassikalise laulu magistrikraadi Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias (2017). Wang töötab praegu Estonia ooperiteatris ja EMTA ooperistuudios.

Kolmandale kohale tulnud Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid Häädemeeste muusikakoolis viiuli erialal. 2021. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise laulu erialal. 2021. aastast jätkuvad õpingud EMTA magistrantuuris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: