Suri teatrikunstnik Mari-Liis Küla

97-aastasena suri teatrikunstnik ja pedagoog Mari-Liis Küla (24.06.1924-01.02.2022), kes on tuntud kui Eesti teatri uuendaja ja kujundipõhise lavakunsti looja.

Küla on olnud nii Rakvere teatri, Draamateatri ja Noorsooteatri peakunstnik kui ka kauaaegne ERKI stsenograafia dotsent ja kateedrijuhataja, 2007. aastal valiti ta EKA emeriitdotsendiks.

Mari-Liis Küla esimene abikaasa oli Ilmar Ojalo, teine abikaasa oli Voldemar Panso, kellega ta tegi ka aastaid loominguliselt koostööd. Muuhulgas valmisid Küla ja Panso koostöös Verne'i ja Kohouti "80 päevaga ümber maailma" (1966), Shakespeare'i "Hamlet" (1966), Kilty "Armas luiskaja" (1966), Gorki / Panso "Ema" (1967), Smuuli "Pingviinide elu ehk Enne kui saabuvad rebased" (1968), Lutsu / Panso / Küla "Kevade" (1969) jt.

2005. aastal pälvis Mari-Liis Küla kultuurkapitali näitekunsti aastapreemia Eesti teatrikunstnike erinevate põlvkondade loomingu talletamise ja väärtustamise eest kaheköitelises "Kunstnikuraamatus". 2019. aastal tunnustati teda kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali elutööpreemiaga. Möödunud aastal andis Tallinna linnateater välja ka raamatu Mari-Liis Küla loomingust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: