Tallinna linnateater avaldas raamatu teatrikunstnik Mari-Liis Külast

Mari-Liis Küla
Mari-Liis Küla Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Linnateater jätkab oma peakunstnike tutvustamist raamatute vahendusel. Seekord jõuab kaante vahele Tallinna linnateatri (toonase Noorsooteatri) esimese peakunstniku, 2019. aastal 95. juubelit tähistanud teatrikunstniku Mari-Liis Küla lugu ja looming.

Ene-Liis Semperi koostatud raamat-album räägib Mari-Liis Küla isiksusest, kujunemisest kunstnikuks ja tema loomingust, vaadeldes tema elu läbi kõigi eluperioodide: lapsepõlv, kooliiga, õpingud Kunstiinstituudis, töö erinevates teatrites ning koostöö lavastaja Voldemar Pansoga.

Panso lähima kaastöötajana avab Küla ka mitmete legendaarsete lavastuste tagamaid, selgitades tollastt kujundite valikut ja absurdseid poliitilisi olusid. Teos sisaldab olulisel määral kunstniku (töö)kavandeid (lavakujundused, kostüümikavandid, lavajoonised jms), millel on kunsti- ja teatrilooline väärtus. 

Ene-Liis Semper "Mari-Liis Küla" Autor/allikas: Tallinna linnateater

Koostaja Ene-Liis Semper kinnitas, et Mari-Liis Küla loomingulise pärandi köitvus seisneb tema eskiiside vahetus, kohati lausa halastamatus väljenduslaadis. "Töötatud on mitte ainult kiiruga, vaid ka kirega," sõnas ta

Raamatu koostas Ene-Liis Semper, kujundaja Martin Pedanik, keeletoimetaja Anu Rooseniit, digiteerijad Mart Laul (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum) ja Siim Vahur (Tallinna Linnateater).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: