Tuleval nädalal peaks Tallinna teatrites esietenduma neli uuslavastust

Hetkel pole veel teada, kas tulevast nädalast kaovad Harjumaa ja Ida-Virumaa kultuuriasutustelt piirangud, kuid sellele vaatmata on neljas Tallinna teatris planeeritud tulevaks nädalaks esietendused.

Tallinna linnateatris on 1. veebruariks planeeritud Elmo Nüganeni lavastuse "Lapsed" esietendus. Lucy Kirkwoodi näidend näidend räägib loo füüsikutest abielupaarist Hazelist ja Robinist, kes loobusid pensioniea saabudes tööst tuumaelektrijaamas ja otsustasid pühendada oma ülejäänud elu mahepõllundusele. Üles astuvad Piret Kalda, Anne Reemann, Epp Eespäev, Hendrik Toompere ja Peeter Tammearu.

Eesti noorsooteatris peaks 2. veebruaril esietenduma Renate Keerdi lavastus "Ült", kuhu on oodatud kirjelduse järgi "absurdimaiguliselt vaatemängulise ja äraspidiselt fantaasiarikka teatri huvilised". Mängivad Getter Meresmaa, Steffi Pähn, Anti Kobin ja Sander Roosimägi, lavastus on mõeldud noortele ja täiskasvanutele.

Vene Teatris aasta esimeseks uuslavastuseks on planeeritud Filipp Lossi lavastatud krimidraama "Inspektor tuleb", mille esietendus on planeeritud 6. veebruarile. Lavastus räägib loo edukast ettevõtja Artur Birlingist, kelle peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Mängivad Leonid Ševtsov, Artjom Garejev, Tatjana Manevskaja, Tatjana Jegoruškina, Marina Malova, Viktor Marvin ja Dmitri Kordas.

Kanuti Gildi Saalis esietendub 1. veebruaril Jette Loona Hermanise ja Johhan Rosenbergi performance "Eden Detail", mida autorid kirjeldavad nii: "Kärbitud loodus, kopitanud tantsusammud, marineerima jäänud lootus ja kuivale jäänud kannud. Mokad pakkus, sõnavägi tühi. Läks metsavana kuube silmad pahupidi. Jalatallad veritsevad, pastlad näkku panevad." Performance'i esitavad Johhan Rosenberg, Jette Loona Hermanis, Eden Olev ja Andoni Zamora Txakartegi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: