Tartus saab näha Andres Galeano isikunäitust "Kadunud pilvede arhiiv"

Tartus Kogo galeriis ja Ag47 ruumides on avatud Berliinis ja Barcelonas elava kunstniku Andrés Galeano isikunäitus "Kadunud pilvede arhiiv". Näitus põimib omavahel portreefoto ja meteoroloogilise taevafotograafia.

Näitus kutsub vaatajaid mõtlema taevast selle eri nurkade alt – meteoroloogia füüsilisest taevast, fotograafia metafüüsilisest taevast ja tänapäeva digitaalsest taevast.

"Mulle artistina meeldib keskenduda pilvedele kui millelegi igavikulisele.
Fotograafia tahab meile anda igavese kestvuse ja selle tõttu meeldib mulle kujutada taevast, et muuta hetk igavikuliseks ja anda sellele surematus," rääkis Galeano.

Nii on ka näituse lähtepunkt Hispaaniast pärit kahjustada saanud meteoroloogiateenistuse materjalid, millele tuginedes jutustab kunstnik meteoroloogia ja fotograafia põimunud ajaloost.

"Üks osa näitusest on pühendatud meteoroloogilistele piltidele, mis baseeruvad vanadele pilvi kujutavatele fotodele, mis ma leidsin Barcelonast, ja mis on kollektsioon sadadest klaasplaatnegatiividest," lisas kunstnik.

Ag47 galeriisse on kunstnik aga loonud fotostuudio, kus saab sarnaselt 19. sajandile lasta ennast jäädvustada pilvi kujutaval taustal. Nüüd on aga võimalik teha pilvede taustal endast selfie.

Näitus jääb avatuks 2. aprillini.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: