Rünnakutes kahjustada saanud Harkivi muuseumil on raskusi teoste säilitamisega

Ajal, kui vene väed pommitavad armutult Ukraina linnu, püüavad Harkivi muuseumi töötajad päästa kunstiteoseid, kaasa arvatud vene autorite loomingut.

Harkivi kunstimuuseumi kogu on oma enam kui 25 000 kunstiteosega üks Ukraina suurimaid ja väärtuslikemaid. Kogu sisaldab nii saksa maalikunstniku Albrecht Düreri, Madalmaade maalikunstnike kui ka vene kriitilise realismi esindaja Ilya Repini teoseid.

Muuseumitöötajatel on hea meel, et teosed jäid rünnaku käigus terveks, kuid purunenud akendega hoones pole enam võimalik teoste säilimiseks vajalikke tingimusi tagada.

Harkivi kunstimuuseumi väliskunsti osakonna juhataja Marina Filatova sõnas, et neil pole mingit võimalust teostele sobivat temperatuuri ja niiskust tagada. "Muuseumil pole enam ühtegi tervet akent," kinnitas ta ja lisas, et ka muuseumihoone ise on arhitektuuriväärtus, mille autor on Aleksei Beketov. "Tema on meie linna kõige ilusamate hoonete arhitekt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: