Esimese Väikese Printsi auhinna pälvis Rein Agur

Lavastaja Rein Agur festivalil NAKS.
Lavastaja Rein Agur festivalil NAKS. Autor/allikas: Luisa Greta Vilo

Piip ja Tuut Teatrimajas selgus pühapäeval, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval esimene Väikese Printsi tunnustusauhinna laureaat. Auhinna pälvis lavastaja Rein Agur pikaajalise silmapaistva töö ja panuse eest laste- ja nukuteatri arengusse.

Rein Agur on esimene nukuteatri lavastaja Eestis, kes on saanud professionaalse nukuteatrialase koolituse nukunäitleja erialal toonases Leningradi riiklikus teatri-, muusika- ja kinematograafia instituudis. Ta on loonud pea 60 aasta jooksul ümmarguselt 130 lavastust.

Aguri lavastustele on omane mängulisus, kujundlikkus, mitmetasandilisus, fantaasia ning erinevate mängulaadide ja stiilide põimimine. Esimesena Eestis tõi ta nukuteatrisse eesti kirjandusklassikud Tammsaare, Tuglase ja Kitzbergi ning maailmaklassikast Shakespeare'i.

Esimese Väikese Printsi auhinna pälvis lavastaja Rein Agur. Autor/allikas: Rene Topolev

Laureaadi valis välja viieliikmeline žürii, ASSITEJ Eesti keskuse juhatus koosseisus Janika Johanna Koppel, Reeli Lonks, Marek Demjanov, Allan Kress ja Kaido Rannik.

Laureaadile antava Väikese Printsi skulptuuri on loonud Rahumäe Põhikooli Kaunite Kunstide tarbekunstiringi 6. klassi õpilased Elisabeth Eesalu ja Saskia Sokk juhendaja Heddi Veske käe all.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: