Noore vaataja teatri päeval antakse välja esimene Väikese Printsi auhind

Piip ja Tuut. Lastekirjanduministeerium
Piip ja Tuut. Lastekirjanduministeerium Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ja teatrispetsialiste ühendav organisatsioon ASSITEJ Eesti Keskus annab esimest korda välja tunnustusauhinna Väike Prints.

Rahaline tunnustusauhind Väike Prints 2022 antakse välja noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisesse. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. 

ASSITEJ Eesti Keskusele esitati kokku 16 kandidaati üle Eesti, kelle pühendumist väikesele vaatajale ja panust noore vaataja teatri arengusse on hinnatud kõrgeks.

Tänavused nominendid on Tartu mänguasjamuuseumi direktor ja Teatri Kodu looja Triin Vaaro, lavastaja Tiina Mölder ja ZUGA Ühendatud Tantsijad, teatrikunstnik Jaak Vaus, nukukunstnik ja lavastaja Irina Marjapuu, rahvusooper Estonia haridusprojektide juht Tuuli Potik, näitlejad ja lavastajad Mart Kampus, Rein Agur, Andres Noormets, Taavi Tõnisson, Katrin Pärn, Andres Dvinjaninov, Kaido Rannik, Helle Laas, Jaanika Juhanson, Liia Kanemägi ning Haide Männamäe ja Toomas Tross.

Laureaadi kuulutab välja ASSITEJ Eesti juhatus 20. märtsil, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval.

Väikese Printsi skulptuuri on loonud Rahumäe põhikooli kaunite kunstide tarbekunstiringi 6. klassi õpilased Elisabeth Eensalu ja Saskia Sokk juhendaja Heddi Veske käe all.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: