Õpilased panid end proovile turvalise ühiskonna teemaliste lühifilmidega

Vanglateenistus korraldas kolmandat aastat järjest lühifilmikonkursi kooliõpilastele, et panna noori mõtlema igaühe enda rolli üle ühiskonna turvalisemaks muutmisel. Valida oli seekord kahe teema vahel: ootamatu pööre või mina loon oma tulevikku. Parimad filmid tulid seekord Tallinnast, Kohtla-Järvelt ja Jõhvist.

Konkursile laekus 14 filmi. Üldvõidu pälvis Tallinna 32. keskkooli ja Vanalinna hariduskolleegiumi õpilaste ühistööna valminud film "Jõua ilusti koju", kus peategelase rollis võiks olla igaüks meist.

Žürii arvates käsitles võidutöö ühiskonnas olulist aspekti märkamiskultuuri ning tõi esile siira ja loomuliku näitlejatöö, hea operaatoritöö ning tehnilise kvaliteedi.

Teise koha sai Kohtla-Järve gümnaasiumi film "Pööriöö (Romet ja Juuli)" ja kolmas oli Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi film "Ei vabanda välja".

Publik hääletas oma lemmikuks Jõhvi gümnaasiumi meeskonna filmi "Vale otsus".

Eripreemia läks Kohtla-Järve gümnaasiumisse. Kolme 10. klassi tütarlapse loodud joonisfilm "Süüdi" paistis žürii hinnangul silma väga erilise teostusega, kus naivistlikus võtmes animatsioonile vastandub filmi traagiline ja sünge sisu.

"See tundus teistsugune omapärane mõte ja hästi huvitav. Alguses oli vaja teha joonised, taust, pilt, tegelased oli vaja joonistada. Siis Alissa ja Inessa filmisid selle ja panid kokku ja mina lugesin hääle peale," rääkis autor Kelin Andrei.

Kõikide filmidega on võimalik tutvuda veebilehel www.vabadusevalvur.ee.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: