Galerii. Adamson-Ericu muuseumi uue näituse fookuses on kestlikkus ja innovatsioon

Reedel avas Adamson-Ericu muuseum jätkusuutlikule disainile ja uudsetele materjalidele keskenduva näitus. Näitusel osalevad mitmed disainerid, kelle töös annab tooni kestlikkus ja innovatsioon.

Näitus "Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad" uurib eri materjalide ja uute tehnoloogiate kasutamist nüüdisaegsete Eesti kunstnike ja disainerite loomingus. Teiste seas näeb Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsaki interaktiivset nutikangast, Siim Karro süsiniknegatiivset seenemööblit ning ehtekunstnik Darja Popolitova loomingut.

Väljapanek kutsub kaasa mõtlema, milline on meie isiklik suhe materjalidesse ning millist sotsiaalset ja keskkondlikku mõju materjalid avaldavad. Uuritakse, kuidas avardavad digitaalsed tehnoloogiad, 3D-printimine, lasergraveerimine või ultraheliõmblused traditsiooniliste materjalide – portselan, klaas, puit või tekstiil – kasutusvõimalusi ning väljendusrikkust. Käsitöö ja digitehnoloogiate koostöös sünnib lahendusi, mis pakuvad uutmoodi esteetikat, kuid sunnivad ühtlasi ümber mõtestama kunstniku harjumuslikku autoripositsiooni.

Näitusel osalevad kunstnikud Elize Hiiop, Siim Karro, Lauri Kilusk, Eve Koha, Marta Moorats, Kärt Ojavee, Darja Popolitova, Johanna Ulfsak ja Riina Õun. Kuraator Karin Vicente, näituse kujundaja Villu Plink, graafiline disain Külli Kaats.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: