Eesti disainer Johanna Ulfsak osaleb Brüsseli disainimessil Collectible

Foto: Johanna Ulfsak

Euroopas toimub hetkel mitmeid suuri disainisündmusi, kus on kohal eesti disain. Brüsselis avati nüüdisaegsele disainile keskendunud mess Collectible. Selle eskapismile keskendunud kureeritud osas on välja pandud ka Johanna Ulfsaki teos.

Brüsselis avati neljapäeval viiendat korda toimuv disainimess Collectible, kus osaleb sel korral oma teosega "Motion Play" ka Eesti disainer ja kunstnik Johanna Ulfsak.

Kuraatori sõnul seostub teos hästi väljapaneku teemaks oleva eskapismiga, sest ta on unenäoline. "Mulle meeldivad mobiilsed teosed, nad on suuresti seotud külma avangardi ajastuga, väga keerulised ning see on tekstiilidest, mis lisab teatud uue kihi," selgitas messi kureeritud osa kuraator Berry Dijkstra ja lisas, et see teos kõneleb kujutlusvõimega ja on liikuv.

Teose autor asetab ennast kunsti ja disaini piirimaile ning messi kureeritud osa pakkus hea võimaluse näidata midagi eksperimentaalset ja mängulist. "Mõte oli luua uusi viise, kuidas kootud materjali esitada, kuidas materjaliga manipuleerida ning luua midagi liikuvat," sõnas Johanna Ulfsak ja mainis, et ta astub teoses dialoogi eelmise sajandi avangardistide kineetiliste teostega.

"Ma toon oma teoses kokku erinevad disaini, kunsti, spirituaalsuse ja funktsionaalsuse kokkupuutepunktid selles töös. Kui üks punkt läheb tasakaalust välja, kukub kogu konstruktsioon kokku," selgitas kunstnik.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: