Vanemuises esietendub Shakespeare'i komöödia "Tõrksa taltsutus"

William Shakespeare'i portreed
William Shakespeare'i portreed Autor/allikas: B. Stratford

Vanemuise teatri suures majas esietendub 23. aprillil William Shakespeare'i komöödia "Tõrksa taltsutus". Esietendusega tähistatakse ka Shakespeare'i sünni- ja surma-aastapäeva.

Lavastaja Priit Strandbergi sõnul on 1594. aastal kirjutatud komöödia teadaolevalt üks esimesi Shakespeare'i näidendeid, kust lisaks vaimukatele situatsioonidele ning karakteritele leiab üles ka kõik Shakespeare'i lemmikteemad ja -kujundid, mis autori hilisemas loomingus edasi elavad.

"Shakespeare pakub rikkaliku laua: mille järele publikul parasjagu isutab, selle ta sealt ka leiab. Autor pakub väga palju koomilisi situatsioone, samal ajal räägitakse ilusas keeles ning käsitletakse kerges vormis suuri ja tähtsaid teemasid – võim, uhkus, näivus ja tegelikkus," rääkis Strandberg, lisades, et palju ilu kannab endas ka lavastuses kõlav elav muusika.

Strandbergi sõnul on lavastusprotsess toimunud improvisatoorses atmosfääris. "On olnud rõõmus ja hea protsess, samas väga väsitav, nagu ikka töö, millele tahad ennast pühendada. Lavastuse teeb keerukaks suur trupp, kuhu kuulub 25 inimest, ning Vanemuise suur lava, millel loon lavastust esimest korda," kirjeldas Strandberg, meenutades läbimängu.

Laval on näitlejad Maria Annus, Maarja Johanna Mägi, Veiko Porkanen, Oskar Seeman, Ken Rüütel, Andres Mähar, Hannes Kaljujärv, Karol Kuntsel, Priit Strandberg ja külalisnäitlejad Markus Habakukk, Kristjan Üksküla ja Janek Joost.

Draamatrupi kõrval on laval ka Jakobi Mäe teatristuudio noored, kelle jaoks "Tõrksa taltsutus" on esimene suurel laval mängimise kogemus.

Lavateksti on tõlkinud Georg Meri.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: