Marten Kuningas: Bowie jaoks ei olnud kunsti ja elu vahel piiri

Marten Kuningas annab 30. aprillil Jazzkaare raames Fotografiskas kontserdi "Bowie 75". Kuningas rääkis "Ringvaatele" põgusalt oma tunnetest mõeldes David Bowiele.

Marten Kuningas sõnas, et kui ta umbes 18-aastaselt David Bowie avastas, tõmbas karismaatiline muusik ta kohe kaasa. "Mäletan väga hästi, kui ma esimest korda kuulsin lugu "Life On Mars"," ütles muusik.

Kuningas rääkis, et Bowie oli 1970ndatel üliviljakas artist, andes peaaegu igal aastal välja uue plaadi. "Ja iga plaat oli uuenduslikum kui eelmine. Oma kolme albumiga 1970ndate lõpus proovis ta ületada oma kokaiinisõltuvust."

Eesti muusik nentis, et kahtlemata oli Bowie loomingu taga ka isiklik võitlus. "Tal ei olnud head kontakti oma emaga," ütles Kuningas, lisades, et Bowie taust selgitas tema soovi end maailmast eraldada.

Marten Kuningas on Bowie intervjuude kaudu täheldanud, et artist saavutas teatud sisemise rahu siis, kui sai teist korda isaks. "Tütre sünd süstis temasse lootust."

Bowie, kes suri 2016. aastal maksavähki, muutis oma hilise loominguga ka võitluse surmaga kunstiliseks saavutuseks. Marten Kuningas sõnas, et kunst ei olnud Bowie jaoks kuidagi elutegelikkusest eraldi. "Ma arvan, et Bowie jaoks ei olnud kunsti ja elu vahel piiri."

Toimetaja: Anna Luther

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: