A-Galerii avab kolm aknanäitust

a galerii
a galerii Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neljapäeval, 5. mail kell 18 avab A-Galerii akendel kolm näitust, Elize Hiiopi "Oleviku piiril", Yael Friedmani "Ringlev retrospektsioon" ning Ashleigh McCullochi ja Yu-fang Hu koostööprojekt "Fragmendid ja vormid".

Eesti kunstniku Elize Hiiopi "Oleviku piiril" on näitus eneseaustusest, keha ja pühaduse vaheliste seoste harutamisest, puhtusest ja kohalolust. Näitusel väljas olevate portselanehete vastanduv värvikasutus sümboliseerib duaalsust – on hea vs halb, kõrge vs madal, valge vs must, valgus vs pimedus.

Iisraeli kunstniku Yael Friedmani näitus "Ringlev retrospektsioon" on mandala-taoline ehteinstallatsioon, mis hõlmab erinevaid värve, materjale ja kujundeid. Kõik installatsiooni osad on kantavad ehted, mis on kokku monteeritud raamile ja moodustavad maali.

"Fragmendid ja vormid" on Lõuna-Aafrika kunstniku Ashleigh McCullochi ja Taiwani kunstniku Yu-fang Hu koostöös loodud näitus, mis keskendub sõrmuste erinevatele kehastustele ning nende seostele keha ja laiema sotsiaalse maailmaga. Olles küll ostetavad ja müüdavad esemed, on sõrmused samas hoolikalt käsitööna valmistatud kunstiteosed.

Näitused on avatud 2. juulini. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: