Põlvas toimub traditsiooniline lõõtspillipidu Harmoonika

Lõõtspill.
Lõõtspill. Autor/allikas: ERR

Eesti lõõtsapealinnas Põlvas toimub laupäeval 11. lõõtspilli laulu- ja mängupidu Harmoonika. Sel aastal keskendub pidu kooslaulmisele ja pillimängimisele.

Põlva vallavalitsuse avalike suhete juhi Annely Eesmaa sõnul soovitakse peoga tagasi tuua vana traditsioon, kus laulmine oli kollektiivse koosviibimise loomulik osa.

"Eestlased on laulurahvas ning laulame kuni elame. Veel mõni aeg tagasi polnud perekondlikku pidu, kus ei võetud laulu üles ning tähtis polnud seejuures mitte niivõrd muusikaliselt igati korrektne esitus, vaid laulmine kui loomulik kollektiivne olek. Nüüd hakkab see komme vaikselt kaduma ning soovime seda traditsiooni taas üles õhutada," sõnas Eesmaa.

Laupäeva õhtul Põlva Intsikurmu metsapargis ja lauluväljakul tõmbavad lõõtsad lahti ning laulu võtavad üles lõõtspillide koondorkester, lõõtsamängijate meeskvintett, Juhan Uppin, Ants Järv ning Heino Tartes. Samuti astuvad üles Jan Uuspõld, külalised Pärnu Lõõtspillihaigete Seltsist, Leedust ja Austriast.

Pidu algab kell 18 ja kontsert lõppeb Untsakate kontserdi saatel.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: