Galerii. Meremuuseum Paksu Margareeta galeriis Lola Tehveri näituse "Sireenide laul"

Meremuuseum avas Paksu Margareeta esimese korruse galeriis Eesti maalikunstniku Lola Tehveri näituse "Sireenide laul".

"Jätkame Eestis loodud mereteemaliste teoste tutvustamist. Teatavasti annab merele pühendatud ja sellest innustatud looming edasi merekultuuri osa, mis sõnadesse ei mahu," sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

"Meie suurtükitorni jõudnud Lola Tehveri värvirohked teosed avavad, kuidas meri ja naised on läbi aegade seotud."

Lola Tehveri maalinäitus "Sireenide laul" hõlmab kaheksat teost: "Amphitrite", "Galene", "Kymo", "Kympoleya", "Kunagi Tortuga saarel", "Najaad", "Sao" ja Sireenide laul".

"Minu maalide kuju võtnud lood sireenidest on lood naiselikkuse väest. Need meenutavad aastatuhandeid vanu uskumusi, kuidas suudavad naised innustada mehi suurtegudele ja toetada neid katsumuste ületamisel olgu selleks meri või elumuutus. Maale vaadates leiab sarnaseid seoseid tänapäevast," ütles Tehver.

Vormsi saarelt pärit maalikunstnik Lola Tehver on osalenud mitmel rahvusvahelisel grupinäitusel nii Veneetsias kui ka Soomes ning Lätis. Alates 2016. aastast on tal olnud mitmeid grupi- ja isikunäituseid Eestis. Lola Tehveri teoseid leidub paljudes erakogudes Eestis ning mitmel pool välismaal.

Maalinäituse "Sireenide laul" avasündmus toimus Paksus Margareetas neljapäeval meresõprade ja kunstiaustajate osalemisel. Kõik huvilised saavad seda külastada suurtükitorni esimesel korrusel alates kuni aasta lõpuni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: