Noblessneris esietendus lavastus "Ainult jõed voolavad vabalt"

Foto: Kristiina Praks

Noblessneri valukoja Nobeli saalis esitab rühm draamanäitlejaid kontserdi inimesest. Lauri Lagle muusikaline lavastus kannab pealkirja "Ainult jõed voolavad vabalt" ning seda näeb loetud korrad augustis ja septembris.

Von Krahli Teatri ja Ekspeditsiooni näitlejad valavad muusikalisse vormi rännaku, mille keskmes on grupp inimesi, kes on teel parema ja ilusama elu poole. Lavastaja sõnul on see, mis sündis, katkematu muusikaline unistus.

"Muusika tegemises sisaldub see elu kaif ja armastuse tuum, mille nimel üldse teha, mille nimel elada et mulle tundus et nendele ärevatele aegadele vastukaaluks tähendust anda või et sellest kõik lahustada, mis on elamise väärtus, et sellest see just alguse saigi," rääkis Lagle.

Kuudepikkuse koostöö tulemusel on draamatrupist saanud võimas džässorkester, kus argises keskkonnas möllavad muusikalised piraadid.  Instrumendid käivad käest kätte ja mängijad põrgatavad üksteisele üha uusi teemasid, tajudes partnereid poolelt noodilt ja akordi täpsusega.

Kontsert inimesest kõlab Noblessneri valukoja Nobeli saalis veel kümme korda.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: