Hiiumaal sündinud lapsed saavad kingituseks Ave Alavainu värske raamatu

Ave Alavainu
Ave Alavainu "Sündinud Hiiumaal"

4. oktoobril möödub 80-aastat Hiiumaa luuletaja Ave Alavainu (1942-2022) sünnist. Sel puhul ilmus ka Alavainu uus raamat "Sündinud Hiiumaal", mis kingitakse kõigile 2022. aastal Hiiumaal sündinud lastele.

Luuleraamat "Sündinud Hiiumaal" on antud välja Hiiumaa kirjanduse teema-aastal ja mõeldud tänavu Hiiumaal sündinud lastele. Valik on tehtud Ave Alavainu kahe varasema raamatu "Sündinud aprillis" ja "Sündinud novembris" põhjal.

"Loa raamatu koostamiseks ja väljaandmiseks sain Avelt endalt tänavu veebruaris, kui talle sellest ideedest rääkisin," ütles Hiiumaa turismiklastri juht Kristel Üksvärav. "Avele mõte meeldis ja ta rõhutas, et iga lapse esimene kingitus peab olema raamat". 

Luuletuste valiku tegi Kaja Paulus Kärdla linnaraamatukogust. Raamatukest illustreerivad Hiiumaaga seotud fotod, mille autorid on Ivo Panasjuk, Argo Nurs, Toomas Kokovkin. Kujundas Mariliis Aiaste. Idee autor Kristel Üksvärav.

2022. aasta on Hiiumaal pühendatud kirjandusele. Kirjanduse aastasse jäävad mitme Hiiumaaga seotud kirjaniku ümmargused tähtpäevad:  Paul-Eerik Rummo 80, Tõnu Õnnepalu 60, Ave Alavainu 80. sünniaastapäev. Hiiumaa kirjandusaasta raames toimus suvel ka esimene Hiiumaa kirjandusfestival. Sel nädalal on Ave Alavainu loomingu väljapanekud kõikides Hiiumaa raamatukogudes. Toimuvad kirjandusmängud, vestlusringid, vaadatakse erinevaid kirjanikuga seotud videomaterjale.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: